Jednym z najczęsciej kierowanych do mnie pytań są: „Czy to jest oryginalny iPhone”, albo „Jak rozpoznać podróbkę iPhone’a”. Są to bardzo ważne pytania, bowiem w internecie można z łątwością znaleźć oferty zawierające podrabiane iPhone’y. Dlatego w tym artykule powiem Wam jak odróżnić podróbkę iPhone’a od Oryginału.

1. Przede wszystkim – jeśli znajdziecie ofertę, w której ktoś sprzedaje iPhone’a za pół darmo (albo jeszcze mniej) – niech od razu zaświeci się w Waszej  głowie lampka – „Tutaj trzeba wzmożyć czujność”. Jasne, można znaleźć oryginalnego iPhone’a w fajnej cenie – sklepy często robią wyprzedaże, promocje albo ktoś po prostu chce się szybko pozbyć – ale nikt nie będzie „dopłacał do interesu”. iPhone jest drogim sprzętem i każdy zdaje sobie sprawę jaka jest jego faktyczna wartość. W 99% przypadkach iPhone w tak niskiej cenie będzie oznaczał, że jest podróbką albo ma jakąś ukrytą wadę.

2. Wygląd – tutaj już można zorientować się, że mamy do czynienia z podrabianym iPhone’em. Najczęsciej waga takiego telefonu jest mniejsza od tej własciwej, jakość wykonania samego urządzeniu jest gorsza – tak jak sam ekran, który znacząco odbiega od ekranów RETINA montowanych w najnowszych iPhone’ach. Logo Apple znajdujące się z tyłu obudowy też powinno wzbudzić nasze wątpilwości jeśli będzie wyglądało na „przyklejane na kleju” albo sam napis u dołu urządzenia będzie inny aniżeli w oryginalnych przypadkach.

3. Następna sprawa to system! Fake’owe iPhone’y działają oczywiście pod kontrolą Androida (imitującego iOS’a). Po wejściu do AppStore, czy samych ustawień telefonu od razu powinniśmy to wykryć. Zresztą sam interfejs będzie za pewnie minimalnie różny od tego instalowanego w oryginalnych telefonach. W nowszych, podrabianych iPhone’ach nie powinna też zadziałać funkcja TouchID oraz Siri – to też łatwo można sprawdzić, więc namawiam.

4. Numer seryjny – wszystkie wypisane przeze mnie wcześniej rzeczy sprawdzają się jak odbieramy telefon osobiście i mamy możliwość przetetowania go od razu. Ale jeśli nie ma takiej możliwości (a nawet jeśli jest) poprośmy sprzedającego o numer seryjny urządzenia (musi być zgodność urządzenia z jego oryginalnym pudełkiem) a następnie sprawdźmy takie urządzenie na stronie Apple: https://checkcoverage.apple.com/pl/pl/

 

Myślę, że trzymając się porad o których wyżej powiedziałem – nie powinniście nadziać się na nieuczciwego sprzedawce, a co za tym idzie trafić na podróbkę iPhone’a ? Jeśli chcecie natomiast kupić iPhone’a w sprawdzonym i pewnym miejscu to możecie to zrobić w tych sprawdzonych sklepach gdzie często zdarzają się promocje: 

Wszystkie zdjęcia użyte w tym artykule pochodzą z kanału na YouTube: Daniel Romero

 

 

Comments

No comments found!

Leave a Comment

Your email address will not be published.