Apple udostępni dziś wieczorem (około 19 godziny) najnowszą wersję systemu iOS dla iPhone’ów. iOS 14 wnosi wiele istotnych zmian i sporo fajnych nowości (co będę prezentował na filmie na YouTube).Czy warto zainstalować iOS 14? Jakie iPhone’y otrzymają aktualizację do iOS 14? O tym w dalszej części artykułu.

Jakie iPhone’y wspierają iOS 14?

iPhone SE (2016)
iPhone SE (2020)
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X
iPhone Xr
iPhone Xs
iPhone Xs Max
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Mac
iPod touch (7. Generacji)

Jak zainstalować iOS 14?

Jeśli macie włączoną automatyczną aktualizację systemu to zainstaluje on się automatycznie w nocy (około 3/4 nad ranem), natomiast telefon musi być podłączony do prądu! Jeśli chcecie zrobić to wcześniej czyli koło 19/20 jak tylko Apple wypuści ten system, to polecam Wam przede wszystkim zrobić kopię zapasową (albo w iCloud albo na komputerze – najlepiej tu i tu) gdyby coś poszło nie tak… Zadbajcie też o miejsce na swoim iPhone’ie – aby zainstalować nowy system musicie mieć koło 5GB wolnej przestrzeni.

Czy warto zainstalować iOS 14?

Jeśli chodzi o nowsze iPhone’y to jest od iPhone’a 8 w górę – na pewno warto. Dostaniecie nowe funkcje, a wydajność na tym nie ucierpi – co sam przetestowałem. Jeśli chodzi o iPhone 7/6s/6/SE to tutaj może być z wydajnością trochę gorzej… na Waszym miejscu poczekałbym na pierwsze wrażenia śmiałków którzy mają jeszcze te telefony i wtedy zdecydował. Niestety Apple bardzo szybko zamknie możliwość powrotu do iOS 13, więc jeśli zainstalujecie 14stke to najprawdopodobniej będziecie musili na niej pozostać.

A jeśli przymierzacie się do zakupu nowego iPhone’a, to możecie sprawdzić te sklepy – bo często pojawiają się tu fajne ceny na produkty Apple, więc można zaoszczędzić trochę pieniędzy ▶️ MediaExpert ▶️ MediaMarkt ▶️ EuroRTVAGD ▶️ OleOle

Comments

No comments found!

Leave a Comment

Your email address will not be published.