RECENZJE

Pierwsza na świecie kamera dla Apple HomeKit

>Mateusz Krawczyk Mateusz Krawczyk
26 czerwca, 2017

Inteligentny dom to coraz bardziej popularne pojęcie, samo Apple mocno wkroczyło w ten segment rynku już jakiś czas temu prezentując światu swoją platformę Apple HomeKit.

Niedawno została zaprezentowana pierwsza na świecie kamera – Omna 180 CAM HD od firmy D-Link i w tym artykulę przedstawię Wam moje przemyślenia na jej temat po kilkutygodniowym okresie testowania.

Jeśli chodzi o wygląd, moim zdaniem prezentuje się bardzo dobrze. Nie trzeba obawiać się o to jak zareagują nasi goście widąc ją nawet w samym centrum pokoju. Design to jednak nie wszystko, najważniejsza jest funkcjonalność, ale i ta stoi na bardzo wysokim poziomie. Ale może po koleii – zaczynamy od konfiguracji samej kamery. Jest to proces bardzo prosty i szybki, aczkolwiek warto tutaj zaznaczyć jedną rzecz – aby móc zdalnie kontrolować urządzenia w systemie HomeKit należy posiadać w swojej „kolekcji” iPad’a lub Apple TV. To znacząco podnosi koszt naszego, intelignetnego domu natomiast jak planujemy posiadać więcej smart akcesoriów  to wydaje mi się, że jest to do zaakceptowania.

Co do samej funkcjonalności – kamera rejestruje obraz w FullHD (jakośc jest naprawdę bardzo dobra, a sama kamera działa takżę w nocy dzięki diodom podczerwieni – widoczność wtedy jest ograniczona do kilku metrów), posiada ogromny kąt widzenia – 180 stopni (to jest chyba najlepsza jej cecha!). Jak wspomniałem wcześniej mamy też możliwość zdalnej kontrolii naszej kamery – co oznacza, że możemy podejrzeć to co dzieje się w naszym domu, skomunikować się przez głośnik/mikrofon z np. dzieckiem, które jest w danym pomieszczeniu, a także jesteśmy w stanie „zaprogramować” kamerę, aby wysyłała nam powiadomienia gdy zarejestruje ruch w konkretnym miejscu pola widzenia (możemy przez to uniknąć sytuacji w której zwierze będzie wywoływało alert).

Podsumowując – Omna 180 HD to naprawdę świetne urządzenie w… wysokiej cenie. Niestety powiedzenia „za jakość trzeba zapłacić” sprawdzi się tutaj doskonale. Wydaje mi się, że myśląc o kompleksowym zastosowaniu HomeKit’a w naszym domu, można zdecydować się na zakup, aczkolwiek jeśli planujecie mieć w swojej kolekcji tylko jedno urządzenie to nie jest to chyba najlepsza opcja.

Kamerę możecie znaleźć pod tym adresem: http://www.dlink.com/pl/pl/omna

 

 

Comments

No comments found!

Leave a Comment

Your email address will not be published.