POPULARNE, PORADNIKI

Które słuchawki AirPods kupić? AirPods Pro czy AirPods?

>Mateusz Krawczyk Mateusz Krawczyk
13 września, 2020

Jeśli zdecydowaliście się już na zakup bezprzewodowych słuchawek od Apple, a zastanawiacie się które konkretnie z AirPodsów wybrać – to dobrze trafiliście. Różnica w cenie obu par tych słuchawek nie jest gigantyczna, lecz wyraźna co w 100% upoważnia do tego typu rozważań. Za zwykłymi AirPodsami stoi przede wszystkim to, że są tańsze oraz że dla niektórych osób mogą lepiej pasować do uszu (są to słuchawki douszne, bez gumek). Dźwięk jest też bardzo przyzwoity, dla wielu osób pewnie będzie bardzo dobry niemniej w tym przedziale cenowym znajdą się na pewno lepsze słuchawki od konkurencji, które pod względem samej jakości dźwięku będą wypadały lepiej, ale całościowo gorzej – bo będzie brakowało pełnej funkcjonalności, automatycznego parowania z iPhonem czy dobrej baterii. Także moim zdaniem te słuchawki całościowo wypadaj bardzo dobrze jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Z kolei za wyborem AirPods Pro przemawia funkcja ANC, która w mojej ocenie jest genialna i naprawdę dobrze wygłusza otoczenia – o wiele lepiej teraz chodzi się po mieście, kosi trawę czy odkurza mieszkanie – po prostu jesteście odseparowani od dodatkowych (często niepotrzebnych dźwięków). Dodatkowo dzięki temu sam dźwięk AirPods Pro wydaje się lepszy bo jest bardziej czysty, mamy większą „głębie” i trzeba podkreślić, że graja mocno środkiem z podkreśleniem wokali i góry. W związku z tym nadają się one bardzo dobrze do muzyki typu Rock, POP czy rapu  – czyli wszędzie tam gdzie wokal jest na pierwszym miejscu. Sam bass jest dobry, nie wchodzi na inne pasma, dzięki czemu fajnie słucha się tutaj muzyki z mocniejszymi uderzeniami.

Także podsumowując, jeśli oczekujecie lepszej jakości dźwięku (połączonej z trybem ANC) i możecie dołożyć trochę pieniędzy do AirPods Pro  – to to zróbcie, a na pewno będziecie zadowoleni. Jednak jeśli nie zależy Wam na bardzo dobrej jakości dźwięku, bo słuchacie np. głównie podcastów czy chcecie oglądać filmy to weźcie zwykłe AirPodsy, a wtedy będziecie też na pewno zadowoleni.

Przed samym zakupem sprawdźcie też te zaufane sklepy bo często pojawiają się tu dobre ceny na te słuchawki, więc warto zaoszczędzić trochę pieniędzy 😉: ▶️ MediaExpert ▶️ MediaMarkt ▶️ EuroRTVAGD ▶️ OleOle

Comments

No comments found!

Leave a Comment

Your email address will not be published.